Rady a tipy

Jakou podlahovou krytinu na podlahové vytápění?
[Jakou podlahovou krytinu na podlahové vytápění?]

Podlahové topení je stále populárnější volbou vytápění. Při jeho instalaci je však třeba dbát na výběr vhodné podlahové krytiny, aby se nesnižovala účinnost a ekonomičnost podlahového topení. V tomto článku Vám poradíme jaké podlahové krytiny jsou vhodné na podlahové topení.

více ...
Průvodce kobercovou terminologií. Co je to heat-set, velur či shaggy?
[Průvodce kobercovou terminologií. Co je to heat-set, velur či shaggy?]

Určitě jste se již setkali s takovým označením koberců. Ale víte, co jednotlivé typy znamenají? Abyste se v pojmech neztratili, přinášíme vám jejich detailní charakteristiku.

více ...
Horká novinka v nabídce - extra odolné vinylové podlahy
[Horká novinka v nabídce - extra odolné vinylové podlahy]

V domácnostech jsou mimořádně oblíbené tzv.. "Plovoucí podlahy" (laminátové), protože představují finančně dostupnou alternativu ke klasickým dřevěným podlahám, a to při zachování většiny užitečných vlastností. Problém nastává při místnostech, jakými jsou koupelny a kuchyně, v nichž se koncentruje vlhkost. 

více ...
Exteriérové ​​koberce jsou trendem
[Exteriérové ​​koberce jsou trendem]

Pokud jste majiteli domu nebo chaty a nemáte dostatek času na péči o venkovní plochy, oceníte výborné vlastnosti umělé trávy. Umělá tráva je zajímavou alternativou k té přírodní a hodí se především k bazénům či terasám. Vzhledem připomíná přírodní materiál a stejně i komfortem.

více ...
Rohože - malé doplňky s velkým užitkem
[Rohože - malé doplňky s velkým užitkem]

Zdánlivě nenápadná rohož dokáže ušetřit množství času a peněz na údržbu prostorů. Rohože slouží k zachytávání hrubé špíny před vstupem do interiéru. Tím, že zabrání nánosem nečistot, péče o podlahu bude znatelně menší.

více ...
Vybíráme koberec podle 6 kritérií
[Vybíráme koberec podle 6 kritérií]

Na co se zaměřit při výběru koberce? Přinášíme seznam několika aspektů, které je dobré zohlednit při jeho koupi:

více ...
Co dělat, aby byl koberec stále jako nový
[Co dělat, aby byl koberec stále jako nový]

Nejčastější formou péče o koberce v domácnosti je vysávání, které odstraní z vláken nahromaděný prach. Někdy však samotné vysávání nestačí. Na dokonalé vyčištění a oživení barev doporučujeme tepování.

více ...
Tipy pro zvětšení prostoru
[Tipy pro zvětšení prostoru]

Správně zvolený koberec dokáže měnit dispozici. Stačí ho jen vhodně umístit podle toho, zda chcete zvětšit, zmenšit, nebo prodloužit danou místnost. Přinášíme vám několik užitečných rad, díky kterým využijete koberec opravdu efektivně - ve prospěch svého bydlení.

více ...
Velké porovnání - koberce nebo podlahy?
[Velké porovnání - koberce nebo podlahy?]

Volba mezi kobercem a podlahovou krytinou je mnohdy subjektivní. Kupující se totiž často rozhoduje na základě vzhledu, co se mu líbí, a naopak co ne. Nebo vysloveně podle ceny. Přitom nehledí na funkčnost, kterou by měla podlahová plocha splňovat. Přinášíme vám několik tipů pro správný výběr.

více ...
Výhody koberců
[Výhody koberců]

Koberce jsou praktickým bytovým doplňkem. Kromě dekorativní funkce nabízejí řadu užitečných vlastností, které ocení nejen samotní majitelé, ale také sousedé.Jednou z vlastností je schopnost navodit příjemnou atmosféru v interiéru (mnohem efektivnější ve srovnání se standardní laminátovou podlahou). Vytvářejí pocit domova, díky čemuž se obyvatelé cítí opravdu dobře.

více ...
Slavné koberce
[Slavné koberce]

Na světě existuje několik výjimečných koberců, které se zapsaly do historie díky přívlastku "NEJ". Které to jsou a čím se odlišují od ostatních?

více ...
Víte, proč vznikly koberce?
[Víte, proč vznikly koberce?]

Je snadné odpovědět na otázku "proč". Ale najít jednoznačnou odpověď na to, odkud koberce pocházejí, je mnohem složitější.

více ...