Rohože - malé doplňky s velkým užitkem

23.08.2013 | Rady a tipy

Zdánlivě nenápadná rohož dokáže ušetřit množství času a peněz na údržbu prostorů. Rohože slouží k zachytávání hrubé špíny před vstupem do interiéru. Tím, že zabrání nánosem nečistot, péče o podlahu bude znatelně menší. Důležitý je i faktor ochrany před mechanickým poškozením - štěrk z vnějšího prostředí dokáže poškrábat podlahu při vstupu do bytu či domu.

Přestože mají praktické využití po celý rok, oceníte je hlavně v zimním období , kdy se na botách uchovává obzvláště velké množství posypového materiálu (soli, kamínků, ...) a sněhu.

Na trhu jsou dostupné rohože z různých materiálů; přírodních (např. bambus, kokos) a syntetických vláken. Aby vypadali dobře co nejdéle a zároveň dokázali plnit svůj účel, je třeba pravidelné čištění. To je většinou úplně jednoduché - rohože stačí vytřepat, případně některé z nich se dají dokonce i vyprat. Vždy si však přečtěte pokyny výrobce.

Rohože jsou užitečným pomocníkem pro zachovávání větší čistoty, čímž efektivně prodlužují životnost podlahových krytin ve vstupních prostorách.

Praktické a estetické zároveň

Dnes už nejsou rohože jen šedé a nevzhledné jako kdysi. V široké nabídce najdete dokonce i kolekce designových interiérových rohoží , např.. kolekci ARTDESIGN.Takové rohože zkrášlí prostor před vchodovými dveřmi, a to při zachování všech pozitivních vlastností. Jsou vyrobeny ze 100% polyamidového vlákna, které má vysokou houževnatost. Podkladovým materiálem je gelfoam - výsledkem spojení daných materiálů jsou mimořádně kvalitní rohože s dlouhou životností.

Pro firmy

Rohože mají praktické využití nejen v domácnostech, ale také v komerčních prostorách. V podnikatelských centrech, nemocnicích či na úřadech se stále častěji využívásystém rohoží - právě pro jejich schopnost snížit náklady na úklidové služby; navzdory každodennímu pohybu značného množství osob. Vstupní investice je přitom minimální v porovnání s tím, kolik je možné ušetřit na následné péče.

Například čisticí rohože BRISTLEX . Ty jsou vhodné i pro velké komerční objekty. Jde o propustné PVC rohože s vysokou odolností vůči opotřebení a mrazem. Bez problémů zvládnou výkyvy teplot až do -20 ° C, díky čemuž mají uplatnění především před hlavními vchody do budov.

Čisticí rohož BRISTLEX

Další výhody:

  • Hygieničnost - rohože efektivně odolávají plísním, mikrobům či hnilobě . Nepřekážejí jim ani chemikálie či agresivnější dezinfekční prostředky.

  • Variabilnost rozměrů - díky dodávání v kotoučích si zákazník zvolí rozměry na míru; podle svých potřeb

  • Barevnost - v nabídce se nacházejí rohože v hnědém, zeleném, šedém a černém provedení

  • Možnost objednávky ochranné lišty

Galerie