Druhy PVC podlah

Jednovrstvé - Homogenní - jsou vyrobeny v jedné vrstvě stejného složení po celé tloušťce. Vyznačují se vysokou zátěží a odolností, proto je doporučujeme do všech prostor se silným provozem zejména do veřejných budov jako jsou nemocnice, ambulance, výrobny haly a podobně.

Vícevrstvé - Heterogenní - takovou strukturu ma většina bytových PVC. Skládají se z nosiče, což je spodní a nejtlustší vrstva, dekorační vrstvy, která tvoří design PVC a oteruvzdorné-nášlapné vrstvy, která v největší míře určuje odolnost PVC podlahy.

Vlastnosti PVC podlahy:

Kvalitu a hodnotu PVC podlah určují různé parametry. Pokud kupujete PVC podlahu, je třeba mít na zřeteli:

Celková tloušťka podlahy  - čím je podlaha tlustší, tím poskytuje větší komfort užívání (tlumí pochozí hluk a zvyšuje komfort chození) a také dokáže z části vyrovnat nerovnosti podkladové vrstvy. Pro více zatěžované prostory se vyžaduje podklad vyšší tvrdosti.

Nášlapná vrstva - čím je tato vrstva tlustší, tím je PVC podlaha odolnější a trvanlivější:

  • Do 0,15 mm - mírná odolnost
  • Od 0,15 do 0,20 - nižší odolnost
  • Od 0,20 do 0,30 - vyšší odolnost
  • Nad 0,30 mm - velmi dobrá odolnost
Podkladní vrstva velmi důležitým parametrem je i kvalita podkladní vrstvy - nosiče. Kvalitní PVC podlahy mají tzv. kompaktní podklad, který neobsahuje bublinky, čili podklad vyšší tvrdosti.

U homogenních PVC se odolnost zvyšuje nanesením polyuretanové vrstvy. Některé PVC již tuto vrstvu mají nanesenou ve výrobě.

Výše uvedené parametry mají vliv na dobu užívání a dobu, po kterou si PVC udrží svůj původní vzhled a vlastnosti.