Alergie a koberce

     Je všeobecně známo, že pokud dáváte novou podlahu a vy, nebo někdo ve vaší rodině má alergie, nebo problémy s astmatem, měl by zůstat od koberce co nejdále. Je to pravda?
 
Ne!
 
Koberec je vlastně jedena z více praktických možností při výběru podlahy v domácnosti a také způsob, jak zvýšit kvalitu vzduchu v místnosti.
 
     Uvnitř domu, nebo bytu je mnoho různých dráždivých částic, jako jsou roztoči, alergeny, plísně, nebo částice pylu, které často způsobují alergie, nebo astmatu. V případě podlah s tvrdým povrchem, jako jsou podlahy z tvrdého dřeva, vinylu a také i dlaždice, tyto alergeny se chůzí zvíří a cirkulují vzduchem, přičemž koberec bude působit jako velký filtr u vás doma, chytat tyto alergeny a bránit jejich cirkulaci vzduchem až do času pokud nebudou odvysávané vysavačem.
 
Ne nadarmo se kobercem mluví také "lapače prachu" ....., ale pozor z praktického hlediska jsou "pilným lapačem" různych alergenů, které se dají velmi jednoduše odstranit.
 
Studie ukázaly, že pokud je koberec v místnosti, sníží se množství vzdušných nečistot, které by mohly vyvolat alergie a astma. Další studie o dětech, které navštěvují školu zjistily, že studenti, kteří měli koberce ve svých pokojích, užívají méně léků na astmatu a vynechávají méně dny, než studenti, kteří neměli koberce ve svých pokojích.
 
Klíčem k udržení vašeho domova bez alergenů zdarma, je pravidelně vysávání.
 
Samozřejmě u podlah s pevným povrchem lze dosáhnout možná že i vyšší kvalitu vzduchu, ale pouze za předpokladu, že bude denně udržována a čištěna, aby se alergeny nemohly zvíří.
 
 
Zdroj: https://blog.carpetmart.com/category/carpet/page/3/